| sokey a întrebat:

Am o problema cu internetul. Deci: viteza la internet de 100 mb/s si cand inchid calcualtorul inchid si modemul sic and il deschid nu merge internetul. Nu s-a creat in Netowrk Connection nici un "Local area conection" si... cateodata nu inchid modemul si tot asa face. Deci dau si un restart tot asa face instalez mereu placa de internet tot asa face (placa de internet Intel). Abia dupa ceva tim pdupa ce ma chinui scot calcualtorul din priza il bag iar si merge. Am dat restarturi la modem... Nu stiu ce are ma ajutati va rog?

Răspuns Câştigător
| ZzP1nG a răspuns:

Man modemul wireless, sau modemul de la Rcs-Rds/Romtelecom, nu se inchid se lasa deschise.Si incearca sa dezinstalezi placa de net si sa o reinst, nu sa o reinst continuu peste cea veche

| sokey explică (pentru ZzP1nG):

Tiam dat din greseala funa laughing ma rog fii atent aici. Deci eu sunt pe retzea UPC si am cablu legat nu-i nimic. Si nu reinstalez peste dau repair.

| ZzP1nG a răspuns (pentru sokey):

Fii atent nu ii da cu repair incearca cu uninstal si reinstaleazal dupa poti sa dai un restart intre, da nu cred ca e nevoie, oricum s-ar putea sa ai un virus care face aceasta problema. Eu am avut un virus care imi stersese un program da peste 2 zile a reaparutbig grin