| alexandru5678 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu pc.aceasta problema este : nu pot deshcide nici un program(executabil), cand deschid pc imi apare o casuta neagra in care scrie: c:/ C\WINDOWS/svchost.com
si inca una alba in care scrie:16 bit MS-DOS Subsystem.iar cand vreau sa pornesc google imi apare casuta neagra si in ea scrie:C/DOCUMENTs and setings/user/Desktop/Google Chorme.ink.DAU FUNDA VA ROG AJUTATIAMA.

facebook:Alex Ureche

Răspuns Câştigător
| ionutzz223 a răspuns:

Salut!
Cea mai buna metoda este reinstalarea windowsului fara a te chinui cu antivirusi si sa duci pc la service.
Bafta!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Foarte bine, ai virusi, nu ti-e clar?
http://www.epasystems.ro/devirusare-kaspersky-rescue-disk/

| Arthiom a răspuns:

Pare ceva la sistemul de operare. Ai intrat recent pe vreun site dubios, sau ai descarcat sau rulat softuri dubioase?
Daca da, atunci e posibil sa fii luat vreun virus. Iti recomant sa reinstalezi windowsul. La un service iti ia cam 20-30 lei reinstalatul de windows cu tot cu softuri necesare (sau poti apela la cineva care se pricepe si asa scapi ori gratis ori cu cost mai redus)