| Andeee a întrebat:

Am o problema cu pc-ul cand il deschid se inchide imediat la 3 secunde maxim cu un beep si asa ramane cine ma poate ajuta va rog dau funda.

Răspuns Câştigător
| VladyXR a răspuns:

Salut Andeee.Problema este ca Pc-ul tau nu mai e bun, ti-as recomanda o upgradare la el sau sa-l duci la un specialist IT sa vada ce problema are.
Bafta!
Funda?

| Andeee explică (pentru VladyXR):

Buna idee deja l-am aruncat merci oricum

7 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Este un beep lung sau scurt? ce placa de baza ai?
desfal curata ramii pune-i la loc si reincearca, daca problema persista scoate-i bateria 1 minute si dai reset de la CMOS(VEZI cartea placii de baza)
daca nu reusesti anunta-ma
succes!
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| Andeee explică (pentru SasNetRomania):

Este un beep scurt si placa de baza este
Mărește imagine
Placa de baza AsRock K7S8X REV. 3.01 - FSB400, DDR400, AGP 8X - socket A / 462

| soloangel01 a răspuns:

Daca nu se deschide deloc monitorul poate fi de la placutele de ram, incearca sa le scoati si sa le pui la loc! Daca nu facea bip putea fi de la placa video(astea doua probleme le-am avut si eu)

| Andeee explică (pentru soloangel01):

Problema este ca se deschide 3 secunde monitorul dar nu apu sa fac nimic nici macar sa intru i bios ca se inchide si crede-ma ca am scos si rami si toate l-am curatat am pus totl la loc si nimic nu mai inteleg ce ar putea avea sad

| soloangel01 a răspuns (pentru Andeee):

Ajutpeoricine are dreptate...e bulit.

| Andeee explică:

Si inca ceva daca se inchide nu se mai deschide de la butonul power trebuie sa il scot din priza si daca il bag iar se deschide automat si de inchide dupa 3 secundesad