| Winners10 a întrebat:

am o problema cu tastatura. Seara cand am oprit calculatorul mergea normal iar ziua urmatoare nu mai avea nici o comanda. Am mai incercat cu inca 2 tastaturi pe carecle am si la fel. M-am uitat in Device Manager la tastatura si are codul de eroare 45 : În prezent, acest dispozitiv hardware nu este conectat la computer. Pentru a remedia această problemă, reconectați acest dispozitiv hardware la computer. (Cod 45). Asta spune. Desi am scos-o si am conectat-o iar la fel face... Acum folosesc o tastatura virtuala dar e enervant

Aveti ceva idei va rog?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Trebuie schimbata mufa cel mai probabil, daca nici cu alte 2 nu merge. E pe PS2? Cauta o tastatura cu USB. Presupun ca ai USB la calculator

| Winners10 explică (pentru NLS):

Este ps/2 tastatura si cele 2 la fel... dar am adaptor usb pentru tastatura si nu merge nici cu ala