| FarraNume a întrebat:

Am o problema cu un notebook Acer Aspire One. Porneste normal, apoi se face ecranul negru si dupa ceva timp imi spune ceva de genul ca Windows-ul este corupt. Stie cineva ce pot face sa mearga normal?

4 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Trebuie să reinstalezi windows-ul sau să-i dai un "System Restore". Am pățit și eu la laptop să mi se blocheze ecranul. L-am oprit din buton iar la pornire i-am dat "Windows repair" (sau ceva de genul). "Windows restore" se află undeva prin Control Panel, dacă faci asta manual...

| supermari10 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul si vb cu cineva sa se uite la placa video funda?

| Perfect1T a răspuns (pentru supermari10):

Nu imi vine sa cred ca exista anumite persoane ca tine care dau niste sfaturi asa de proaste doar ca sa primeasca funda!

| Perfect1T a răspuns:

Verifica HDD-ul, poate nu reuseste sa incarce toate fisierele din Windows! Daca nu are nimic ti-as recomanda sa reinstalezi Windows-ul!