| CosminaKawhO a întrebat:

Buna TPU.
Am o problema cu unele jocuri.
Imi da o eroare "jocul" has stopped working.
Ex la prototype 2: prototype2.exe has stopped working.
Cne stie rezolvarea are funda big grin

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Ce windows ai? XP sau W7. Dezinstaleaza driver-ul video, cauta o varianta mai noua pe site-ul producatorului placii video si instaleaza din nou.

| CosminaKawhO explică (pentru horia2012):

Am windows 7 ultimate.
Am sa incerc metoda ta big grin

| CosminaKawhO explică (pentru horia2012):

Am windows7 ultimate.
Am sa incerc varianta ta.

| horia2012 a răspuns (pentru CosminaKawhO):

Ok. Jocul e compatibil cu Windows 7 asa ca ar trebuie sa mearga.

| CosminaKawhO explică (pentru horia2012):

Da, este compatibil, dar imi tot da erroarea aceea sad
prototype2.exe has stopped working.
Am incerc si varianta cu driveru-l video de mai sus pe care mi-ai sugerato, si nimic straight face

| horia2012 a răspuns (pentru CosminaKawhO):

Dezinstaleaza jocul si de data asta inainte de al instala, te duci pe fisierul executabil setup.exe (ce nume are), click drepta,
"run as administrator"-OK instalezi.
dupa ce s-a instalat, te duci pe fisierul prototype2.exe (nu pe shortcu), click dreapta, proprietati, te duci la tabul "compatibility" si alegi din casuta de jos "run as Windows XP sp3"-apply-OK.

8 răspunsuri:
| CosminaKawhO explică:

Va rog, cineva?

| Chirila_Daniel_1988 a răspuns:

Click dreapta pe shortcut run with graphic processor si alege placa video dedicata si procesorul.

Si mai poti incerca clik dreapta Run as administratorwinking

| Chirila_Daniel_1988 a răspuns:

Click dreapta pe shortcut run with graphic processor si alege placa video dedicata si procesorul.

Si mai poti incerca clik dreapta Run as administrator asa sa deschizi joculwinking