| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu unitatea centrala.Cand ma uit la videoclipuri full screen pe net se aude un ticait aiurea la unitatea centrala cam din 5 in 5 secunde (cateodata mai rar). Stie careva despre ce e vorba?

1 răspuns:
| xtreme95 a răspuns:

Iarasi o intrebare in care trebuie sa mergem cu gandul la tine si sa analizam fiecare componenta pentru ca nu esti instare sa zici de unde vine zgomotul.In spate ai 2 suruburi.Le scoti in timp ce functioneaza(stai linistita ca nu te curentezi) scoti partea stanga te uiti si zici din de parte vine.Eu dupa cat am ghicit probleme de genul acesta hardul are o zgarietura dar nu pot fi sigur.(ma bazez pe faptul ca pcul sta in fata ta si auzi din fata pentru ca altfel ziceai ca e din spate si am vazut oameni ce schimba sursa pentru cooleru de la processor)
Uita-te bine de unde vine si leaga-ti parul cand te apleci.