| sorinamihaela a întrebat:

Am o problema cu Yahoo messenger si nu stiu cum sa o rezolv! am intrat pe toate forum-urile posibile si tot nu i-am dat de cap! cineva mi-a spus ca cel mai sigur as putea scapa de ea daca reinstalez Windowsulstraight face Problema este ca de fiecare data cand deschid Yahoo Messenger imi apare o eroare care imi spune"The application failed to initialize properly (0xc0150002). Click on ok to terminate de application". Ce ii pot face!?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o problema cu un DLL se pare, o reinstalare a windowsului chiar ar ajuta sau macar o reparare a windowsului, procedura prin care el ar schimba toate DLL-urile corupte sau care nu functioneaza, dar daca nu vrei sa faci toate astea incearca sa reinstalezi Visual c++ runtime.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cand iti apare eroarea asta intri pe yahoo mail te loghezi apoi intri de la ei de pe site pe yahoo messenger dai log out si gata nu o sa iti mai apara eroarea la programul din pc.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| robert35 a răspuns:

Ai ancercat sal dezinstalezi de tot si dupa care cauti alta varianta de mess si o instalezi

| sorinamihaela explică:

Da,si nu o data...am repetat procedura de fff multe ori, si nimic.Cred ca cea mai simpla metoda sa scap de problema ar fi sa imi reinstalez windowsul, dar pana o sa se intample asta o sa ma chinui cu messengerul de pe yahoo mailsad...Multumesc tuturor:*