| GeorgeKb a întrebat:

Salut TPU
Am o problema la care va rog frumos sa ma ajutati daca puteti.
Cand deschid calculatorul imi apare aceasta eroare : The application failed to initialize properly (0xc0000142). Click on OK to terminate the application
Daca dau OK apare in continuare si nu pot scapa de ea.
Daca stiti cum sa rezolv problema va rog sa ma ajutati.
Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o aplicatie setata sa porneasca odata cu pc, si nu ai dezinstalat-o bine si au ramas "urme" in registri ea vrea sa porneasca dar n-are de unde ca e dezinstalta incorect, eu zic reinstall windowsu sau poti sa incerci varianta lor

http://www.tomshardware.co.uk/......0xc0000142

| David20 a răspuns:

Aceasi problema am avut-o si eu dar e cu dezamagire ori ii schimbi windows-ul ori ai nevoie de un stic de la 4GB in sus.Trebuie sa mergi la un servis si sa iti inxtaleze ei un program.Tu trebuie sa le spui problema ta foarte deschis.Programul costa 30 de lei.