| Cristi1Cristi1IdlibParty a întrebat:

Am o problema destul de complicata. Din cauza ca am placa video slaba am instalat niste versiuni mai vechi de Google Earth deoarece cand porneam pe una dintre cele mai noi mi se restarta pc-ul, dar adevarata problema pentru care am intrat aici este urmatoarea: cand am dezinstalat una din versiuni probabil nu am facut-o corect si acum a ramas un Google Earth fara iconita( http://imageshack.us/photo/my-images/62/anomalie.png/ ) care initial imi da aceasta eroare cand incerc sa-l dezinstalez: http://imageshack.us/photo/my-images/19/eroare1.png/, apasand "OK" asta: http://imageshack.us/photo/my-images/827/eroare2.png/, iar apasand "Cancel" asta: http://imageshack.us/photo/my-images/268/eroare3.png/.Du pa cum ati vazut in prima poza merge sa instalez "din nou" Google Earth(am pus intre ghilimele deoarece celalalt Google Earth, care nu poate fi dezinstalat, adica cel fara iconita e un fel de fantoma) insa in momentul instalarii apare aceeasi eroare ca la cel fantoma insa cand ii dau "Cancel", instalarea se finalizeaza cu succes: http://imageshack.us/photo/my-images/202/eroaresilainsta lare.jpg/.Dupa cum vedeti e vorba de acelasi folder din AppData care desi l-am sters tot nu a disparut acel Google Earth fantoma, iar acum l-am readus fapt ce nu a influentat in vreun fel aceasta operatiunea de dezinstalare. In prima zi cand am incercat sa dezinstalez "fantoma" mi-a aparut doar eroarea 3, iar azi s-a schimbat situatia. Pana la urma intrebarea este cum dezinstalez aceasta "fantoma"?

Răspuns Câştigător
| M29 a răspuns:

Salut!

Ruleaza o curatare cu Ccleaner si Revo Uninstaler(daca nu vrei s instalezi aceste 2 programe poti folosi variantele portablie ale acestora) si apoi incearca sa instalezi iar Google Earth. Cand dezinsalezi o versiune fa acest lucru cu Revo Uninstaler deoarece curata toate urmele programului respectiv.

Nu uita sa dai si un restart dupa dezinstalare.

Mult succes!

| Cristi1Cristi1IdlibParty explică (pentru M29):

Nu a mers nici cu acele programe. Cand am dat sa dezinstalez "fantoma" s-a dezinstalat celalalt. Am vazut in instrumentele de la Start ca e un soi de Google Earth in directx mode si probabil ca a ramas memorat de tot in pc sau poate trebuie sa dezinstalez si directx ca sa pot dezinstala Google Earth... Complicat oricum... Ti-am dat funda pentru ca ai incercat sa ma ajuti si o meriti oricum.winking

| M29 a răspuns (pentru Cristi1Cristi1IdlibParty):

Multumesc pentru funda.

Ai un System Restore de dinainte de a dezinstala primul Google Earth? Daca da poti reveni inainde de dezinstalare si apoi incearca sa dezinstalezi cu Revo Uninstaller.

O zi buna!