| LeKaAlex a întrebat:

Buna TPU am o problema la PC, am windows XP service pack 3 si cand stau 15-30 de minute pe laptop se inchide windowsu si primesc o eroare KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR si dupa aceea trebuie sa dau restart ca sa mai stau in windows ca sa mai stau pe jocuri programe vreau sa stiu ce trebuie sa fac ca sa repar problema.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa dai un check la disk, My computer-local disc "c"- proprietati-tools- check now-bifezi ambele patratele si dai start. Daca iti va aparea un mesaj de programare dai scheduled sau cumm zice acolo. Apoi restartezi calculatorul.La pornire va intra in windows si va repara erorile.In functie de ce virusi ai si de cat de puternici sunt ei, procesul acesta in 5 pasi, va putea dura ceva, in jur de 30-60 de minute.Mai intai faci o devirusare cu un antivirus si apoi faci aceasta operatie. Daca dupa ce ai facut chek la disck, tot mai apare acel mesaj, trebuie sa reinstalezi windows-ul.E o eroare puternica in hard disk.

| LeKaAlex explică (pentru anonim_4396):

Buna,unde gasesc disk cand dau la my computer nu gasesc niciun local disc ''c'' big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru LeKaAlex):

Scuze,nu am fost la calculator, acum am venit de la munca. Uite pentru ca mi-ai acordat funda, iti voi lasa id de mess in mesaj privat sa te ajut sa-l curatam.