Întrebare recomandată | bbykka a întrebat:

TPU! Am o problema legata de pc. Cand il aprind, imi apare pe monitor 'No video imput', dar unitatea merge. Nu am placa video la el, dar pana acum a mers si fara. happy

Răspuns Câştigător
| KeporLove a răspuns:

Sunt mai multe care se pot lua in considerare:
1 S-a ars cablu de connectare ce merge de la unitate la monitor.
2 S-a deconnectat acel cablu care merge de la unitate la monitor.
3 Ai setat rezolutia prea mare incat depaseste cea maxima a monitorului.

P.S Cand pornesti unitatea. iti apare ceva chiestia cu load windous sau etc.