| cristina94_8053 a întrebat:

Buna TPU am o problema mai exact de ziua mea acum 3, 4 zile am primit un laptop mini ACER ASPIRE ONE 722 si in fine totul bine si frumos pana cand am incercat sa ma loghez pe skype pentru ca nu ma puteam loga am decis sa dezinstalez skype si sal instalez iar*mentionez ca avea instalat din magazin skype. am instalat dar tot nu merge ii dau sing in si ma trimite in computer in program data si index o groaza de chestii. treaba e ca cine ma ajuta si pe mine sa rezolv asta si sa ma loghez nu inteleg ce are. help. dau funda. si propo din index ma trimite pe o pagina sa ma loghez si incerc sa ma loghez dar imi zice xca e caps lock on dar nu e dezactivat ce sa fac. FUNDAAAAAAAAAAAA

1 răspuns:
| iler a răspuns:

Salut, totusi incerca sa stergi si din registrii (Registry Editor (tasteaza regedit in Search-ul din Start Menu apoi Enter)mergi la HKEY_LOCAL_MACHINE te duci la SOFTWARE si elimi dosarul Skype.
R: caps lock on: regedit in Search-ul din Start Menu apoi Enter
calea HKEY_USERS\. DEFAULT\Control Panel\Keyboard. In panoul din dreapta modifica valoarea intrarii (String Value = REG_SZ) InitialKeyboardIndicators in una din urmatoarele:
0 – Dezactiveaza NumLock, CapsLock si ScrollLock
1 – Activeaza CapsLock
2 – Activeaza NumLock
3 – Activeaza CapsLock si NumLock
4 – Activeaza ScrollLock
5 – Activeaza CapsLock si ScrollLock
6 – Activeaza NumLock si ScrollLock
7 – Activeaza NumLock, CapsLock si ScrollLock
Pentru ca modificarile sa aiba efect, dai un restart la PC. Pentru viitoare probleme de acest gen, retine valorile si consecintele acestora.
Pentru a evita alte surprize neplacute, efectueaza un back-up al registrilor inainte de fiecare modificare pe care o ai de gand sa o faci. Bafta!