| alynatheone a întrebat:

am o problema urgenta cu pc ma atentioneaza ca am un virus troian am ca antivirus microsoft security essentials. Ce as putea sa fac ca sa scap de el urgent FUNDAAA!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| AndreiGabi a răspuns:

Malwarebytes' Anti-Malware, faci o scanare, stergi...
http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_pro
Pe viitor daca doresti schimba si antivirusul:
Http://buy-static.norton.com/prod/html/partner/msft_EN.html (licenta 3 luni si nu iti mai intra nimic in pc). Bafta!

| Owakey a răspuns:

Bună!

Repede, ieşi de pe TPU, uită-ţi parola şi după mai vorbim.

Baftă!

| Luci009 a răspuns:

Incearca kaspersky internet security 2012, din cate stiu eu este printre cele mai bune, sa nu uiti.intai dezistalezi vechiul antivirus apoi instalezi pasta, daca nici asta nu-l sterge mai incearca 1-2 diferiti, NU uita doar un antivirus sa fie instalat in calculator nu mai multi.
funda?

| white02 a răspuns:

Schimbi antivirusul... incearca unul care are si mallware protector in el... panda cred ca are.

| Derrick a răspuns:

Schimba antivirusul. daca se viruseaza cheama pe cineva sa il repare. Iti sugerez ca antivirus avira.