| hidramu a întrebat:

Buna TPU am o rugaminte maree...stau undeva la tara si am modem de la orange huawei E1552 si am edge aproape tot timpu full da 3g nu prinde si am auzit ca se poate confectiona o antena pentru a capta semnal 3g am gasit o antena micuta si cred ca e foarte buna mai ales ca am mai vazut alte modele mai jalnice pe net.deci cum pot adapta antena la modem? si app modemul nu are mufa externa pentru antena.va rog care se pricepe sa imi scrie

4 răspunsuri:
| LLTCATpRoduction a răspuns:

Pai sunt cateca variante.antena care o iei.are ea o prostie acolo care se lipeste pe modem.si iti da o chestie din aia care o pui pe modem sa vezi unde e antena.sau sa te duci la un service gsm(.) sa iti lipeasca 2 fire de antena modemului.asta daca nu stii tu sa ti le pui singur.si sa stii ca daca iti iei antena nu neaparat prinzi semnal 3g.tre sa fie aproape releul de semnal 3g pentru Orange. daca e la o distanta mare nu ai nicio sansa.dar oricum iti iei degeaba.astia de pe net cu antenele lor nu fac nimic altceva decat sa traga tepe.ia-ti daca vrei.(e un rahat)nu e bun de nimic.am vazut cu ochii mei.si-a luat cineva.a dat vreo 2-3 milioane pe antena Yaggi sau cam asa ceva...si alte prostii adaptoare speciale pentru modem.etc.flashuri.bune de aruncat la rapa.si sa vezi ca am demontat antena cand am vazut ca nu merge.si ce sa vezi.ea era goala.nu avea nimic.era plastic curat.si adaptorul la fel.pai cum sa prinda semnal cu plastic! oricum incearca daca vrei.

| hidramu explică:

Da eu nu am cumparat antena o am de la un tv vechi si am desfacut mdemu am gasit antena interioara si nu prea stiu cum sa ii leg firele si la mine e mare distanta de la un releu 3g dar este la 1 km un bloc care are muuulte antene pe el si ofera net de la antenele alea si am zis ca poate cu o antena pot capta de la el si poate merge si 3

| hidramu explică:

Baga idu meu...gu3ss_who46...si iti dau poze cu antena si poate ma poti ajuta va rog

| hidramu explică:

Mdah mersi pentru ca nu ma ajuta nimeni...tpucall meucall meucall meudevil