| Chiriac_Alexandru_2002 a întrebat:

Salut, as avea cateva intrebari...
Am internet de la Akta, si ah avea o mica intrebare inainte aveam internet de la Orange+antena si am primit modem de wifi [el are sigla Orange tot] si acum la akta nu am primit modem/router as putea sa pun modemul de la Orange? Daca da cum pot sa il programes etc...

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Nu este compatibil cu internetul celor de la AKTA, deorece difera tipurile de conexiune, Orange este 3G/4G, iar cei de AKTA folosesc PPPOE, ca si RDS-ul de altfel. Ai putea sa-ti cumperi un router, preturile sunt de la 50 de lei in sus.

| Chiriac_Alexandru_2002 explică (pentru laurentiu80):

Dau maine comanda router tp-link de pe diabloscomputers la 50 lei mersi frate

1 răspuns: