| vladlove123 a întrebat:

am o tableta evolio evotab fun si am pierdut incarcatorul, dar am prin casa un incarcator dala cu mufa cum are mp4 si Motorola cum are si tableta la mufa usb, deci nu o incarc la pc, ci la priza cu mufa de aia, tableta se incarca, o afecteaza cumva?

3 răspunsuri:
| Cristian_Maris_1995 a răspuns:

Daca incarcatorul pe care ai are aproape acelasi voltaj ca cel original, nu are probleme. Important este ca amperajul incarcatorului pe care il folosesti sa nu fie cu mult mai mare decat cel original. Cauta pe internet informatii despre incarcatorul original, ca sa verifici.

| vladlove123 explică (pentru Cristian_Maris_1995):

Este cu putin mai mic are ceva?

| Cristian_Maris_1995 a răspuns (pentru vladlove123):

Dureza mai mult incarcarea. Nu afecteaza tableta nici bateria, dar poate dea erori la afisarea nivelului bateriei uneori, adica sa se goleasca brusc, apoi sa reapara, dar daca este o baterie litiu-ion, nici o problema big grin