| Anonima13sep a întrebat:

Buna TPU
Am o tableta mpman si nu se mai aprinde.
Cand o bag la incarcat si o pornesc, scrie ANDROID si asa ramane...
Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lasa 2-3 ore la incarcat si incearca atunci.
Daca nici atunci nu porneste, atunci cauta si apasa 10 secunde butonul RESET (de obicei este f. mic, pe marginea tabletei, si trebuie apasat cu un varf de creion).
Daca nici dupa aceasta incercare nu porneste, atunci trebuie dus la service pentru re-softare.

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Pai daca a stat la incarcat mai mult de 2 ore si oricum nu se aprinde trebuie sa o duci la o persoana specializata pentru ca e nevoie de un program e care tu nu il ai si nuci nu vei putea face rost de el.
Mesterul in 5 min va termina si te va costa putin de tot.