| infectedd94 a întrebat:

Buna TPU!
Am o tableta si vreau aplicatiile ce le instalez sa se instaleze direct pe cardul SD.cum fac asta?

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Pentru a seta tabletă dvs. astfel încât să instaleze aplicații pe cardul SD în loc de stocarea internă, trebuie să urmați următorii pași:

Deschideți setările tabletă și navigarea până la secțiunea "Aplicații".
Selectați opțiunea "Gestionare aplicații".
Căutați aplicația pe care doriți să o mutați pe cardul SD și apoi selectați opțiunea "Mutare pe cardul SD". Această opțiune poate fi disponibilă doar pentru anumite aplicații, în funcție de tipul de tabletă pe care o utilizați.
Repetați procesul pentru orice aplicație doriți să mutați pe cardul SD.
Notă: Cardul SD trebuie să fie instalat în tabletă înainte de a încerca să mutați aplicații pe el. De asemenea, este posibil să existe anumite aplicații care nu pot fi mutate pe cardul SD din cauza limitărilor de sistem sau a altor restricții.