| anonim_4396 a întrebat:

am pereche de casti VIVANCO si astazi le-am agatat cu piciorul din greseala. Am verificat sa nu se fi rupt un cablu sau ceva sa nu fie la locul lui. Totul era in ordine dar in casca dreapta nu se mai aude deloc. Daca stiti o modalitate sa le repar va rog sa imi spuneti si mie. Va multumesc. Dau funda daca modalitatea pe care mi-o spuneti merge happy

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Mai mult ca sigur contactele din mufa jack s-au deteriorat sau chiar mufa de la placa audio.
Ca să excluzi una din ele, cuplează la calculator boxe sau orice altă instalație audio și vezi dacă se aude în amble boxe.
Dacă da atunci este necesară un pic de îndemânare, un multimetru și un pistol de lipit pentru a service-a căștile.Succes

| EllaHaHa a răspuns:

Pai inceraca sa fortezi cablul mai mult in casaca daca nu merge du-te la specialist sa le repare.