| FuckAnonim a întrebat:

am probleme cu skype-ul, de cateva zile nu mai imi merge cand bag parola imi scrie asa:Baza de date Skype nu a putut fi montata.Este posibil ca o alta instanta de Skype o foloseste deja.Pe site imi merge sa ma loghez.L-am reinstalat din nou, chiar si alta versinue si nu merge. Ajutati-ma, Multumesc! (Scuzati categoria)

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

1.dezinstaleaza aplicatia skype din Control Panel
2.intra in Run (poti apasa tastele "windows" + tasta "r")
3.scrie %appdata% si apasa enter
4.se deschide un folder de genul C:\Users\Numele-tau\AppData\Roaming
5.intra in ROAMING si cauta folderul "skype"
6. STERGE-L cu click dreapta-> delete
7.acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
8.instaleaza cea mai noua versiune de skype de aici http://www.skype.com/ro/download-skype/skype-for-windows/downloading/

...ENJOY!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intrii in task manager la procese si opresti procesul care foloseste skype sau baza de skype.

| TeodorL a răspuns:

Ce sistem de operare rulezi? Poti sa faci ce a spus salontanul sau iti poti seta prioritatea programelor, atunci cand iti pornesti pc happy