| 0L3y a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare
Am un calculator mai vechi are:
Procesor AMD Athlon xp 1250
Rami 1.5 gb
Si placa video Ati radeon 9600 series
Si cand ma joc de ex metin2 sau minecraft dupa cateva minute ingheata calculatorul si trebuie sa ii dau restart
Eu cred ca poate fii de la driver-ul de la placa video
Imi puteti spune de la ce este daca este de la driver imi dati si mie unul mai nou

DAUUUUU FUNDAAALOOOI

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Cel mai probabil se supraincalzeste. Incearca sa-l cureti de praf in interior, mai pune-i un ventilator de carcasa, si vezi cum se comporta. O alta cauza ar putea fi sursa de alimentare, care nu mai face fata cerintelor. Placa video trebuie de asemenea sa fie racita, verifica si acest aspect. Succes!

2 răspunsuri:
| gabryelm3 a răspuns:

Eu cred ca problema in cazul acesta, din cate ai prezentat tu este de la placa video si in acest caz nu stiu ce sfat sa-ti dau, poate decat sa faci rezolutia mai mica la jocuri, sau sa schimbi placa video, dar cred ca nu prea renteaza.

| bianca1319 a răspuns:

Pai e posibil a nu-ti fac fata calculatorul si mie mi s-a intamplat mi se bloca si nu am mai jucat metin2 si duapai nu am mai patit nimic