| KameliaFrumusika a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare : de curand am luat o pereche de casti si nu se aude decat intr-o casca de ce? sunt cu microfon si in partea cu mic se aude iar in cealalta nustraight face tin sa mentionez ca la un verisor de al meu merge si mufele sunt bagate chiar foarte bine.Si daca se poate cumva sa mut din spatele unitatii sa pun castile in mufa din fata ca am iesire si in fata si in spate dar doar in spate merge cand bag in fata nu se aude nimicstraight face care ma poate ajuta dau funda.Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| HyenaV2 a răspuns:

Usor, am avut si eu aceeasi problema. apasa pe mufa de la casti dupa ce le-ai pus, chiar daca ti se pare ca se rup. apasa!

| KameliaFrumusika explică (pentru HyenaV2):

Sa apas pe mufa cum naibii ca mufa aia e din material tare gen fierlaughing cum sa apas? mai explicit

2 răspunsuri:
| mika22 a răspuns:

Daca ai placa de sunet realtek, deschizi meniul din bara si in dreapta ferestrei apar niste mufe pe fond transparent, dai click si bifezi sa nu mai fie nevoie de detectie etc.