| AlexoiuAleex a întrebat:

Cum fac sa-mi mearga microfonul bine? Am cumparat casti cu microfon ACME CD-920 si nu stiu cum sa fac sa mearga microfonul bine. Castile merg perfect dar microfonul cand vreau sa il testez se aude nasol un zgomot in casti de iti bubuie si zgarie urechile. Insa firele de microfon si casti sunt bagate unde trebuie in mufele din spatele unitatii la calculator. Ce trebuie sa fac? Castile sunt noi, cred ca e ceva din calculator...

2 răspunsuri:
| Tavy201 a răspuns:

Ori e ceva la placa de sunet, ori incearca sa il bagi si la mufele din fata.

| AlexoiuAleex explică (pentru Tavy201):

Am incercat cu placa de sunet si tot nu merge, dar tu ce vrei sa spui cu "mufele din fata"?