| Cryss29 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare, la un laptop daca are rezolutia maxima de 1366x768 pot face ceva sa eu schimb sa ii maresc cumva rezolutia sau sa cumpar ceva pentru a modifica sa nu mai fie de 1366x768? exemplu acesta http://www.cel.ro/......60m-2gb-l/ as dori sa stiu daca as putea face rezolutia mai mare cumva... Multumesc

Răspuns Câştigător
| Alin1009 a răspuns:

Nu, rezolutiile alea reprezinta un numar de pixeli, de exemplu la acel laptop rezolutia maxima e 1366X768 adica cand este setata pe acea valoare fiecare pixel este folosit sa defineasca un punct, de exemplu daca aplici o rezolutie mai mica, 4 pixeli vor fi folositi sa defineasca un punct. O densitate mai mare de pixeli permite o rezolutie mai mare, daca atatia pixeli au fost pusi in display-ul acelui laptop atatia vei folosi.