| brokenangel11 a întrebat:

Buna TPU.am si eu o intrebare si sper sa ma ajute cineva...de ceva timp laptop-ul meu se opreste singur.Prima data am zis ca am apasat pe un buton fara sa vreau si sa se fi inchis in acest mod. Daca stie cineva ce pot face sa nu se mai opreasca va rog mult spuneti-mi...Credeti ca poate fi si din cauza unui virus(nu am virusi in laptop dar de stiut pentru viitor). Multumesc!

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
E din cauza supra-incalizirii, se stinge ca sa nu se arda.
Cauzele supra-incalizrii pot fi:
- laptop plin de praf, trebuie desfacut si curatat
- laptop lasat pornit zile in sir, nu e facut pentru asa ceva
- laptop cu configuratie mediocra (chiar daca il ai de o luna, nu e performant) folosit in jocuri puternice sau filme HD
Ca sa elimini efectul trebuie eliminata cauza. happy
Bafta

| Robertttttttt a răspuns:

Am si eu ceva de genu problemei tale. Cumva se si incalzeste ca daca se incalzeste este de la sistemul de racire temperatura este prea mare si se opreste automat. il lasi mult in priza sau in functiune si se incalzeste?

| brokenangel11 explică (pentru Robertttttttt):

Nu mihai nu il las in priza, mai ales seara il scot din priza ca imi este frica sa nu se intample ceva, dar de incalzit se incalzeste insa nu m-am gandit ca poate fi de la acest sistem insa iti multumesc pentru raspuns:*

| Robertttttttt a răspuns:

Deci daca leptopul este in garantie du-l acolo si ti l face asa am patit si eu Leptopul are in spate un sistem de racire acel sistem de racire trage aer, aerul mai contine si praf si din cauza prafului sistemul de racire se strica si nu mai functineaza. Daca il ai in garantie ti l face, daca nu te coste vreun milion sau 2 big grin

| Doηηa a răspuns:

Şi eu am aceeaşi problemă.

| Eaeea a răspuns:

Nu e de la virusi! se supraincalzeste! asa patesc si euhappy