| LoCkEd02 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Am un Samsung Galaxy S3 primit de la unchiul meu. Intrebarea este de ce dupa 10-15 minute de utilizare se incinge. In cat timp e normal sa se descarce telefonul?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Toate telefoanele se incalzesc.
Insa, sunt cativa factori care influenteaza excesiv asta.
Uite cativa:
- wifi activat/dezactivat
-bluetooth activat/dezactivat
-nfc activat/dezactivat
-sincronziare activata/dezactivata
-luminiozitatea la care e setat ecranul
-numarul de aplicatii instalate, si in special, numarul de aplicatii gratuite instalate
-versiunea de sot de pe telefon
-varsta si utilizarea in timp a telefonului.

| AlexDaniel7293 a răspuns:

Daca ai Wi-Fi / 3G / joci jocuri cu grafica 3d sau din alea solicitante, nu folosesti task killer, ( es task killer recomand ), si nu inchizi aplicatiile s-ar putea sa se incinga, daca nu are incarcatoru original si e unu diferit s-ar putea sa se incinga. bateria depinde de lumiozitate daca ai 3g /wi-fi aprins rotire automata ce joci etc. la utilizare maxima cred ca cateva ore, daca e telefon de vorbit si e pe modul economisire cred ca vreo 3-4 zile te tine.

| AOLEVRIC a răspuns:

Depinde si de cat il folosesti, dar in cel putin o zi. poate are bateria o problema.

| RalucaNiță a răspuns:

Hei ai grija au fost cazuri cand acest tip de telefon a luat foc! Daca il folosesti non-stop e normal ca bateria sa te tina o zi, daca nu 4 zile...c-am asa ma tine pe mine happy