| LoCkEd02 a întrebat:

Am si eu o placa de baza Asus P5K-AM SE. Intrebarea este pot pune placi video cu slot pci express 3.0?

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Depinde ce placa video pui, daca pui placa foarte performanta, nu va fi neaparat limitate de slotul pci-e x16 ci mai ale de procesor. pe placa aia de baza nu vor merge procesoare foarte performante.

| suffarstar a răspuns:

Da,dar mai bine cauti si tu pe google la specificatile placii.Din cate am vazut eu p'acolo se pare ca da

| Me2 a răspuns:

Da poti, toate pci-e sunt compatibile, dar vezi sa nu mui o placa prea puternica pentru procu tau, atunci va fi limitata

| sdhashsah a răspuns:

Da vei putea pune dar viteza va fi limitata.

| LoCkEd02 explică:

Deci in concluzie pot pune o placa video cu slot 3.0?