| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema: Am un Nokia E63 si nu stiu ce are dar nu pot sa mai intru in aplicatii sa ma joc si nici sa instalez jocuri nu pot, pot sa instalez doar teme dar jocuri si aplicatii nu pot, va rog mult ajutati-ma. FUNDAAAAA!

Răspuns Câştigător
| Rety_Petry_1992 a răspuns:

Tie ti-a aparut telefonul ca fiind conectat la Nokia ovi suit? si scuze de raspunsul tarziu (nu am fost acasa), 100% nu tio aparut, iar daca iti apare trebuie sa vezi si la update sa dai macar un reinstall la firmware.

9 răspunsuri:
| Rety_Petry_1992 a răspuns:

Salut, incearca sa ii dai un reset general si un format la soft, fara a face copie de rezerva la date, altfel vei lua daca exista o eroare in acea copie de rezerva si nu ai rezolvat nimic. Sper ca am fost de ajutor. Toate cele bune.

| PirvuDaniel1996 a răspuns (pentru Rety_Petry_1992):

Te rog frumos daca poti sa fii mai explicit ca nu stiu cum sa dau reset general sau format la soft te rog mult sa imi spui tu cum sa fac asta te rog sadsadsadsadsadsad

| PirvuDaniel1996 a răspuns (pentru Rety_Petry_1992):

Mersi

| Rety_Petry_1992 a răspuns:

Prima data incearca sa intri din Nokia ovi suit la software si dai un update la soft, INSA nu fa nici un back-up la nici un fisier de pe telefon! Daca nici asa nu functioneaza, trebuie sa ai in meniul "Setari" o optiune de genul "Revenire la setarile din fabrica" (la Nokia al meu =x2-00= este "Rev.set. fabrica" deci e posibil sa fie si la tine exact la fel!). Cand ii dai sa revina la setarile din fabrica bifeaza si optiunea "Toate", asta va include absolut tot ce tine de firmware. Codul de securitate al telefonului este 12345 (in cazul in care codul NU a fost modificat de tine!), dupa realizarea resetarii codul va fi 12345 indiferent de ce cod ai avut tu inainte de resetare! Daca ai schimbat codul, va trebui sa il introduci codul actual atunci cand vei solicita telefonul sa se reseteze. Daca mai ai alte nelamuriri te astept cu alt post. O seara frumoasa.

| PirvuDaniel1996 a răspuns (pentru Rety_Petry_1992):

Scuze dear st cam uituc si nu mai stiu codul care a fost, cand scriu 12345 imi da eroare cod straight face

| PirvuDaniel1996 a răspuns (pentru Rety_Petry_1992):

1. codul de siguranta nu il mai stiu si cand scriu 12345 imi da eroare de cod
2. am Nokia suite, cum dau la software? pentru ca am dat la update si nu mi-a aparut nici un update pentru telefonul meu straight face

| Rety_Petry_1992 a răspuns (pentru PirvuDaniel1996):

Tie ti-a aparut telefonul ca fiind conectat la Nokia ovi suit? si scuze de raspunsul tarziu (nu am fost acasa), 100% nu tio aparut, iar daca iti apare trebuie sa vezi si la update sa dai macar un reinstall la firmware.

| Rety_Petry_1992 a răspuns:

Incearca sa resetezi telefonul cu urmatorul cod *#7370# asa revine la firmware-ul original.

| PirvuDaniel1996 a răspuns (pentru Rety_Petry_1992):

Am incercat si nu merge in nici un fel cred ca o sa-i schimb softul

| Rety_Petry_1992 a răspuns:

Dai reinstalare, chiar daca nu apare nici un alt update, asa iti vei reinstala versiunea actuala