| marymartvd a întrebat:

Am si eu o problema cand incerca sa scriu un dvd cu nero mi se incarca doar pana la 2% si dupa se blocheaza, iar daca incerc sa il scriu asa fara nero imi spune " Windows a intalnit o problema in copierea fisierului"
Ce sa fac? Am nevoie neaparat sa scriu un dvd. Ajutor plssad
Fundahappy

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nutepriveste21 a răspuns:

Ar fi bine sa probezi unitatea ta optica pe un alt pc-u. Daca e defecta poti sa descarci ce program vrei si nu va merge. Unica solutie, iti cumperi alta. Dar ar putea fi si o problema de soft, incearca variante. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Incearca cu alt DVD blank.
2. Probabil unele fisiere de pe hard disk sunt corupte. Incearca alte variante(daca sunt fisiere video/audio, programe).
3. Incearca alt program de scriere, cum ar fi Ashampoo Burning Studio.