| Macasin_Mario_1994 a întrebat:

Am încărcat laptopul cu un alt încărcător, acum nu-mi arăta decât logoul Asus (2 secunde ) după care se stinge.Ce se poate de făcut? Și dacă e de dus la service, cam ce prețuri sunt aplicate pentru o astfel de problemă?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai daca se aprinde cat sa iti arate logo-ul Asus inseamna ca bateria nu s-a incarcat si are 1-5 % baterie si nu are putere sa se aprinda pana la Desktop doar pana in acel loc.
Nu cred ca s-a incarcat deloc cu acel incarcator.
Incearca cu alt incarcator. cred ca cel pe care il ai nu e bun.
Dar du-te la un service. acolo iti poate incarca cu un incarcator bun si acolo iti gaseste problema daca e sau nu incarcatorul de vina. Poate sa fie si bateria asta afli cat costa pe google scrii "Acumulator laptop " + numele laptop-ului.
Bafta.