| Luchi_4549 a întrebat:

Am si eu o problema. mi.am facut un abonament la vodafone ca sa imi iau mai ieftin lg optimus one. acolo am ales optiunea 800min in retea 125 min in alte retele si 500MB trafic pe internet. acum vreau sa intru pe internet de pe mobil dar imi trebuiesc setarile de internet. stiti cumva de unde sa le iau? m.am gandit sa bag vechea cartela care nu era cu abonament si sa sun la 444 si dupa sa dau stiti voi 613 ca sa imi trimita setarile prin msj dar nu mi le trimite. ce sa fac? de unde sa le iau? va rog sa ma ajutati. Multumes frumos

2 răspunsuri:
| Hannibal_3697 a răspuns:

Cel mai simplu te duci la centru Vodafone si le spui sa iti descarce ei setarile. Cauti pe cineva mai dragut, te vor ajuta. De fapt sunt obligati si este in interesul lor.

| Adliii a răspuns:

Cum activez / dezactivez serviciul de internet pe telefonul mobil?
Ai posibilitatea să-ţi administrezi serviciul în următoarele moduri:
Intri în contul tău MyVodafone şi accesezi Contul meu > Serviciile mele > Modificare servicii
Apelezi gratuit *100# şi accesezi Servicii şi extraopţiuni > Internet pe Mobil.
Apelezi gratuit *222 şi apeşi 1.3.1.1. (tastează doar cifrele, fără puncte) şi urmezi instrucţiunile din meniu.

Cum activez / dezactivez serviciul de internet pe telefonul mobil?
Ai posibilitatea să-ţi administrezi serviciul în următoarele moduri:
Intri în contul tău MyVodafone şi accesezi Contul meu > Serviciile mele > Modificare servicii
Apelezi gratuit *100# şi accesezi Servicii şi extraopţiuni > Internet pe Mobil.
Apelezi gratuit *222 şi apeşi 1.3.1.1. (tastează doar cifrele, fără puncte) şi urmezi instrucţiunile din meniu.

Cum activez serviciul Cartela Internet?
Conectează-te în 4 pasi simpli: Cei 4 pasi de activare de pe pachetul SIM:
1.introdu SIM-ul în modem (sau în slotul special al laptop-ului) şi conectează modemul la calculator
2. apasă butonul "Conectare" al aplicaţiei de conectare Vodafone, care se instalează automat
3.esti conectat la internet şi poţi începe să navighezi în limita creditului disponibil
4. vrei să-ţi activezi o ofertă? Apasă butonul "Cartela Internet" din aplicaţia de conectare, crează-ţi un cont şi activează-ţi oferta potrivită din pagina Cartela Internet

Cum activez serviciul Cartela Internet?
Conectează-te în 4 pasi simpli: Cei 4 pasi de activare de pe pachetul SIM:
1.introdu SIM-ul în modem (sau în slotul special al laptop-ului) şi conectează modemul la calculator
2. apasă butonul "Conectare" al aplicaţiei de conectare Vodafone, care se instalează automat
3.esti conectat la internet şi poţi începe să navighezi în limita creditului disponibil
4. vrei să-ţi activezi o ofertă? Apasă butonul "Cartela Internet" din aplicaţia de conectare, crează-ţi un cont şi activează-ţi oferta potrivită din pagina Cartela Internet