| anonim_4396 a întrebat:

am si eu un samsung s5230(star) si nu ii merg jocurile si aplicatiile. le bag in telefon si cand vreau sa le pornesc imi da "fisier insuportabil" (desi jocurile si aplicatiile acelea sunt speciale pentru star)
ce pot face?
P. S:vreau si un link de unde sa downloadez un samsung pc studio care sa mearga
FUNDA

Răspuns Câştigător
| ΔH a răspuns:

Telefonul nu stie sa instaleze jocurile jar din memorie, trebuie` descarcate cu ajutorul internetului.

3 răspunsuri:
| JuliaDYankee a răspuns:

Daca au peste vreo 850 mb sigur nu merg.

| OriGinal_4501 a răspuns:

Julia esti Chiar proasta un joc pe tel sa aiba 850 MB? LOL e maxim la iphon e maxim 30 la samsungul s520 e maxim 5

| xDeyaDeeAx a răspuns:

Am eu o solutie! Poate iti raspund prea tarziu insa stiu ce e de facut. Mai intai muta aplicatia jar in folderul Other files ( ca sa functioneze schimba limba in engleza) in memoria telefonului. Apoi te duci la enter URL (chiar daca nu ai credit ca nu iti trebuie!) si scrii:
file:///Media/Other files/Numele fisierului.jar
Fisierul il poti redenumi bounce, wave, ab sau ceva de tinut minte sa nu iti dea eroare.
Dupa ce introduci adresa da-i go si iti apare ca se descarca aplicatia si apoi te intreaba daca vrei sa o rulezi.
Funda?