| VoltsLife a întrebat:

Am un calculator cu Windows 10 Original Pro instalat si cand intru pe el mi se deschide Chrome-ul automat pe o pagina pe care am fost inainte sa-l inchid. Cum il pot face sa nu se mai deschida automat?

3 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Daca porneste Chrome atunci cand aprinzi calculatorul inseamna ca este setat sa porneasca la startup, dupa ce ai pornit calculatorul apasa Ctrl+Alt+Delete, selecteaza Task Manager, apoi pe bara de sus ai Startup, in lista cauti google chrome si te uiti la status daca este Enabled, dai click pe el si apesi butonul din dreapta jos Disable si apoi dai un restart la PC.
Pentru Chrome apesi pe cele 3 puncte din coltul dreapta sus, apoi alegi settings scroll in jos pana ajungi la On start-up, aici alegi optiunea Open the New Tab page, inchizi chrome si il redeschizi, totul ar trebui sa fie cum vrei tu acum.

| Anonim53220 a răspuns:

Sunt setari de la chrome, intra pe chrome, in dreapta sus cauta pe acolo setari si tu uiti prin setari pana gasesti, poate o sa dureze ceva

| NoahKaan a răspuns:

Dai click dreapta pe bara aia de jos din windows, apoi mergi la task manager, apoi dai la Startup si dai disable la Chrome. Adica nu ii vei mi permite sa porneasca odata cu windowsul. Poti cauta si pe Youtube. Disable Chrome from startup