| Ile_Cristi_1997 a întrebat:

Am un iphone 4 cu cydia și ios 5. Ce se intampla dacă fac update la ios? Nu stiu dacă telefonul era codat sau ceva...
Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca era codat nu o sa mai poti sa il folosesti ca si telefon, doar ca ipod sau altceva. O sa fii nevoit sa: cumperi un rsim compatibil sau sa plastesti sa il faci neverlocked.

| Ile_Cristi_1997 explică (pentru sltlp):

Și cum as putea afla dacă era codat sau nu? am verificat imei-ul pe iphoneimei.info și scrie ca e unlocked, sau nu are treaba cu asta?

| sltlp a răspuns (pentru Ile_Cristi_1997):

Daca scrie ca e liber de retea posibil sa fie liber(cea mai sigura verificare s-ar face insa doar la Apple).

Daca faci update la iOS 7.1 o sa trebuiasca sa dai mai intai un restore>set as new iPhone ca sa se stearga cydia sa nu intampini probleme la update.

| Ile_Cristi_1997 explică (pentru iOSi):

Și cum aflu dacă e codat sau nu? Sa nu se codeze dacă sterg cydia...

Http://www.imei.info/
Aici afli.