| Sports a întrebat:

Dau fundita!
Am un Iphone 4 negru de 3 zile si este codat pe o retea din afara tarii.Am auzit de un program in cydia numit "ultrasn0w"...acel program chiar imi decodeaza telefonul, este bun? Am jailbreak si cydia in telefon ar ramane decat sa instalez acel program.Dar inainte de a face acest lucru vreau sa stiu daca este bun programul "ultrasn0w" pentru iphone 4 si chiar functioneaza.

3 răspunsuri:
| mitsufball a răspuns:

Urmareste niste tutoriale pe internet, da de obicei functioneaza dar acum depinde de baseband-ul si ios-ul care le ai.

| lovemusic90 a răspuns:

Nu functioneaza, niciodata nu va functiona o decodare gratuita. Sunt multe moduri de a decoda telefonul, contra-cost normal, dar care raman toata viata. Probabil acel program ti-l decodeaza pentru cateva zile.
Aici poti sa afli preturile:
www.decodare.info/pret-decodare-iphone.htm
Intr-adevar, sunt destul de piperate, dar daca nu iti permiti, ti-l poti decoda cu Gevey Sim, este doar 50 lei si iti introduce un cip langa cartela. Mai multe detalii despre acest tip de decodare aici:
www.magazindualsim.ro/products/Gevey-sim-%252d-decodare-Iphone-4.html

| valentino52 a răspuns (pentru lovemusic90):

Ultrasnow iti decodeaza iphone 3g si 3gs permanent (cel putin pana nu dai restore la telefon sau update de soft). Pentru iphone 4 si 4s se foloseste gevey sim-ul care ce vrei sa zici iti decodeaza doar pentru cateva zile? Daca nu se updateaza baseband-ul ca sa nu il mai citeasca gevey-ul sau daca gevey-ul nu se strica decodarea te tine pana cand n-oi mai avea tu telefonul. Eu si acum stiu persoana care inca mai au Iphone 3g sau 3gs si il folosesc si e decodat cu ultrasnow