| Gabi_Gabi_1996 a întrebat:

Bună, TPU! Am un IPhone 5c și nu știu de ce nu îmi merge cartela, când o scot îmi scrie " Căutare" nu reacționează în niciun fel și nici IMEI nu am. Și nici update la soft nu pot da, scrie " Actualizare indisponibilă " Menționez că am IOS 9.3.4.

5 răspunsuri:
| BB4Eva a răspuns:

E posibil sa fie codat in retea. Apropo, IMEI au toate telefoanele, inclusiv al tau. Suni la *#06# si ti-l afiseaza. Eventual, daca tot nu iti apar actualizari de software, da-i un restore din iTunes. Daca esti nou pe platforma iOS, ma poti intreba mai multe in privat.

| Gabi_Gabi_1996 explică (pentru BB4Eva):

Păi am încercat cu ITunes și tot nu apare IMEI după respectate și tot la fel scrie în continuare " Searching..." Și nu-l pot activa. Dar acum este activ IPhone-ul.

| BB4Eva a răspuns (pentru Gabi_Gabi_1996):

Daca nici acum nu iti apare IMEI-ul, e o eroare de sistem. Ai facut pe el jailbreak sau i-ai pus vreun hack?

| Gabi_Gabi_1996 explică (pentru BB4Eva):

Nu, nu am făcut nimic.

| BB4Eva a răspuns (pentru Gabi_Gabi_1996):

E o eroare. Îmi pare rau sa iti zic, dar chiar n-ai ce sa ii faci. Placa are probleme. Mai sunt cazuri de astea si vor mai fi. Toti dau aceeasi solutie : schimba telefonul. Daca te consoleaza cu ceva, il poti folosi pe post de iPod.