| SongokuJR a întrebat:

Am si eu următoarea problema:
Am un iPhone 4, iar când vreau sa ii instalez iOS 7 dau acolo in config-actualizare software dau pe el, si imi scrie "Cautare actualizare" cu orele. As vrea sa știu dc nu merge, pentru ca nu vreau sa îl instalez de pe pc cu iTunes etc. Precizeze ca am iOS 6.1.2. Cineva care da un răspuns util primește funda+vot. Mersii love struck

5 răspunsuri:
| perladunarii a răspuns:

Foarte ciudat faptul ca nu iti gaseste update-ul! Telefonul e neverlocked? Ai jailbreack facut? Ai turbo sim si cidya instalat? Poate fi si din cauza asta si atunci iti recomand sa nu faci update asa! In cazul asta iti las un link unde cauti modelul tau de telefon si softul pe care il ai si il faci urmarind pasii aia!
http://www.idevice.ro/tabel-jailbreak-si-decodare/

| SongokuJR explică (pentru perladunarii):

Dap, am jailbreak si cydia

| perladunarii a răspuns:

Pai atunci foloseste linkul ala, nu te mai gandi la update direct ca il strici!

| rafa1987 a răspuns:

Nu stiu daca o sa-ti ruleze bine multi am auzit ca or avut probleme cu iOS 7 pe iphone 4 ...grija happy

| FenomenO a răspuns:

Dai din itunes ca e mai usor si face tot singur..parerea mea