| Bogdancareintreaba a întrebat:

Am un iPod Touch Gen4 si acum nu de foarte mult timp mi-am pus cod la el si cum nu era un cod foarte simplu l-am uitat crying Si acum scrie cand apas pe butonul de Power : "iPod Dezactivat - conectare la iTunes"
Eu nu am iTunes pe calculator pentru ca am niste probleme cu el (calculatorul)!
Ce pot face ca sa pot sa il deblochez?
Ar trebui sa merg la un Orange Shop sau undeva unde se repara telefoane?

Răspuns Câştigător
| adybutterfly a răspuns:

1. conectează iPod-ul la iTunes
2. Ține apăsate butoanele Home și Power, simultan, timp de 10 secunde
3. Când ecranul se stinge, ia degetul de pe butonul Power, ține butonul Home apăsat în continuare
4. iTunes îți va spune că a găsit un iPod Touch în Recovery Mode
5. Apasă Yes când ești întrebat dacă vrei să restaurezi iPod-ul la starea inițială.

Gata.

*Vei pierde Jailbreak (dacă aveai) precum și toate acele aplicații ce au fost descărcate direct din iPod (AppStore) și nu au fost transferate pe PC/Mac (transfer Purchases)