| Kasperskyboyyy a întrebat:

Am si eu un iphone 4s si am uitat codul si imi zice cam asa sad" Iphone dezactivat conectare la Itunes ")... ce sa fac sunt pe reteaua telefonica Orange daca il duc la shop mi-l fac ei? plzz urgent

6 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In aceasta situatie iPhone-ul tau necesita activare si va trebui sa il conectezi cu cablu de date la PC unde trebuie sa ai deschisa aplicatia iTunes. Activarea se va face automat prin sincronizare cu iTunes.

O zi buna,
Orange Helper

| cristisubiak a răspuns (pentru OrangeHelper):

Hey! am incercat si eu dar imi zica ca trebuie sa introduc codul pe telefon dar nu stiu cum deoarece dupa ce il deblochez imi apare doar apel de urgenta. Ce ar trebui sa fac? tu cum ai reusit?

| Fufletu a răspuns (pentru OrangeHelper):

Si cum se sincronizeaza telefonul la itunes?

| cristisubiak a răspuns:

Buna! trebuie sa il conectezi la itunes si apoi: 1-tine butonul power (cel de sus) apasat timp de 15 secunde; 2-tinand in continuare butonul power, apasa si butonul home (cel de jos cu patratul); 3-lasa butonul power si tine in continuare butonul home apasat. Ai sa observi ca pe display o sa iti apara o imagine cu un cablu de date si sigla itunes, iar in itunes (pe pc) iti va gasi un iphone in recovery mode. Ce va trebui sa faci in continuare este sa dai search for update si apoi restore (dupa ce se descarca software-ul) iti garantez ca o sa te descurci daca urmezi cei trei pasi de mai sus! laughing

| abyaby222 a răspuns (pentru cristisubiak):

Asa am facut si eu doar ca imi cere codul

| cristisubiak a răspuns (pentru abyaby222):

Atunci probabil e codat și trebuie să cauți un tutorial pentru decodare.