| Daniel1619 a întrebat:

am un laptop Asus x502c si de la o perioada nu se mai incarca adica : bateria o citeste dar ramane blocata nu se incarca, doar putin si pauza. daca laptopul este pornit si scot alimentatorul se opreste si nu se mai deschide doar daca ii bag din nou alimentatorul si atunci se deschide de la inceput. acum trebuie sa stau cu firul in el ca sa il pot folosi, va rog sa ma ajutati ce ar trebui sa fac? Daca duc laptopul in service ce ar trebui sa spun sau ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Laptopul nu are nimic.
bateria a murit.
il folosesti conectat la curent, si de asemenea ai optiunea de a cumpara o baterie noua.