| Xenoverse a întrebat:

am un laptop HP 15-g011sq, ieri seara ma uitam la un film, toate bune si frumoase pana cand s-a blocat si facea un bazait la casti, am vrut tastez ctrl-alt-del nimic si trebuia sa-l restartez, l-am cumparat recent de black friday, daca ati intampinat recent problema asta spuneti-mi cum remedia problema asta

1 răspuns:
| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Da, lasa-l sa mearga 1-3 ore, se repara singur. Fiind nou, o sa se mai intample treaba asta de cateva ori, si mie imi facea la fel in timpul jocurilor.
Dar, daca auzi un sunet subtire si intrerupt inseamna ca s-a stricat hardul si trebuie schimbat.
Mai exista o posibilitate, sa fi luat vreun virus, dar trebuie sa fie unul foarte mare pentru a putea opri monitorul.