| Xenoverse a întrebat:

Buna TPUhappy Am un laptop HP 15-g011sq si vreau sa-mi instalez windows 8.1 pe 64 biti, dar nu stiu cum fac sa booteze de pe DVD va rog sa ma ajutati dau funda.

2 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Http://cristianls.ro/calculatorul-booteze-cddvd-usb/
http://www.programecalculator.ro/......ndows-8-1/
Mai exista o posibilitate pentru a intra in BIOS: la pornire, cand buteaza windows-ul, in partea de jos a ecranului apare scris tasta corespunzatoare BIOS-ului.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Ca sa faci sa boteze de pe unitatea de cd sau DVD depinde ce ai :0 dar sigur dvd trebuie mai intai ca dvd-ul de win sa fie bootabil si apoi cu f4 daca nu ma insel intri in bios (la altele este f8 sau f1) si apoi selectezi sectiunea Boot si muti unitatea de dvd sa fie pe pozitia 1. Apoi f10 sa salvezi modificarile happy Si gata