| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am un laptop nou, am instalat windows 7, drivere etc. toate bune si frumoase. Am instalat messengerul, si cand m-am logat mi-a dat o eroare cam asa : The ordinal 459 could not be located in the dynamic link library urlmon.dll. Si nu pot primi nimic, nici nu pot deschide nici o fereastra de la nici un contact ca apare aia. Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Mergi la control panel-Uninstall programs si de acolo stergi mesengerul. Dupa mergi la un vecin sau prieten si cauta sa instalezi de acolo mesu si vezi de merge.Eu asa sper ca o sa mearga si problema se pare ca nu este de la windows ci de la internetul tau.Stiu toate merg struna insa numai messu nu.Acum nu stiu daca asa o fi sigur dar macar incearca.Bafta

| tr3ig a răspuns:

Sa nu faci prostia sa dai repair ca nu o sa iti mearga bine dupa calcu si tot esti nevoita sa reinstalezi winu. schimba si tu messu

| vali20vali20vali20 a răspuns:

Booteaza de pe discul cu Windows 7; i alege Repair your computer. Singura soluíe posibila in afara de reinstalare.