| XMASTEROX a întrebat:

La multe din programele pe care le incerc am aceasta eroare: "The ordinal 459 could not be located in the dynamic link library urlmon.dll".Imi puteti spune va rog cum o pot rezolva?

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Incearca sa apesi iconita de la windows+R ca sa iti apara "Run"->scrii "regsvr32 urlmon.dll"->ENTER. ar trebui sa iti apara un mesaj cu o informatie ca totul a decurs cum trebuie si ar trebui sa se rezolve problema. daca nu se rezolva problema incearca sa faci acelasi pasaj insa in loc de dll-ul ala sa inregistrezi astea:
-Shdocvw.dll
-Actxprxy.dll
-Oleaut32.dll
-Mshtml.dll
-Browseui.dll
-Shell32.dll (de exemplu pentru asta scrii "regsvr32 Shell32.dll")

| Dragooos a răspuns:

Poae ar trebui sa reinstalezi windowsul...