| eLekTrOo a întrebat:

Am un laptop si are doar o singura gaura de bagat casti si microfon (ca la castile de telefon)... In fine, m-am gandit sa-mi iau niste casti (Over-ear) dar au 2 mufe (Una pentru microfon iar cealalta pentru audio) insa cum am zis am doar o singura gaura de bagat... Ce sa fac? Stiu, pot folosi castile de telefon dar vreau Over-ear. Exista adaptor pentru asa ceva sau ce altceva as putea face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Uite aici: http://www.elfast.ro/......ck-3.5rca/

| eLekTrOo explică (pentru anonim_4396):

Da... cand sa dau comanda zice ca suma minima pentru a comanda este de 30 de lei... Stii cumva un alt site cu acelasi produs? M-am gandit la asta :
Adaptor 3.5 stereo 4contacte-2x3.5 stereo 3contacte Delock

| eLekTrOo explică (pentru eLekTrOo):

De fapt... am facut comanda si mi-a mers. dar sa vad daca mi-o confirma

| anonim_4396 a răspuns (pentru eLekTrOo):

Http://www.okazii.ro/cautare/adaptor+jack.html

De fapt scrie pe google ce model de adaptor sau tot textul care l-ai scris aici si ao sumedenie de magazine on line.cauti ce doresti.dar taxa postala tot este de 10 -20 de lei.

| eLekTrOo explică (pentru anonim_4396):

Am cautat deja si nu prea am gasit decat acolo. In fine am dat deja comanda... Iti multumesc din suflet pentru tot ajutorul! FUNDA!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti o casca normala, microfon are laptopul.

| eLekTrOo explică (pentru anonim_4396):

Am testat asta cu niste casti pe care le am insa daca fac cum spui tu ceilalti (ma refer pe skype) nu ma aud decat daca ma apropii foarte tare de microfonul laptopului... Iar daca bag mufa de la microfon in laptop eu ma aud bine dar nu ii aud eu... Repet: Exista adaptor pentru asa ceva?