| AndreiSaigo a întrebat:

Am un monitor LCD Samsung SyncMaster(nu mai stiu exact modelul).Am butonul de la brigtness+ stricat si tot imi apare pe mijlocul ecranului fereastra cu brigtness si nu vrea sa dispara.Lam dus la un service si am dat 70 de lei si nu m-i l-au facut bine.Imi puteti spune va rog cum as putea sa il repar eu, fara sa mai umblu prin service-uri? Cel mai bun raspuns primeste funda.

1 răspuns:
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Usor il deconectezi de la curent si desfaci placa de platisc din spate si pur si simplu scoti butonul nu il mai pui.
ATENTIE SA IZOLEZI LOCUL UNDE AI COS BUTONUL.