| peru a întrebat:

am un mp4 il contectez in pc, iar cand vreau sa creez un -new folder- imi zice : unable to create the folder 'new folder' -- the media is write protected -- mentionez ca pana acum am reusit sa pun muzica etc. pe el fara sa imi apara tampenia asta. care ar fi solutia?

2 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

De obicei, ca si la cardurile de memorie, e posibil sa fie un anumit switch( unmic buton pe care il dai dintr-o parte in alta ) care seteaza daca poti sa scrii, sau doar sa citesti de pe unitatea de stocare. Daca mp4-ul tau are un asemenea buton, gaseste-l si schimba-i pozitia, apoi incearca din nou!

| Blade82 a răspuns:

Pe acest MP4 trebuie sa fie un buton care activeaza si dezactiveaza protectia la scriere. Ceva de genul Lock. Studiaza un pic aparatul.