| anghel988 a întrebat:

am un pc Dell optiplex 745 si as dori sa suplimentez memoria ram, fiindca mai am un slot liber. deocamdata am 2gb(2X512mb+1X1024mb), toate trei memoriile fiind pe 533mhz. am gasit o oferta foarte buna de o memorie de 2048mb dar este pe 667 mhz. ar fi vreo problema daca o alatur celorlalte de 533mhz? mentionez ca placa mea de baza suporta ram de 533/667/800 mhz ddr2.

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

E posibil sa mearga, dar depinde de placa de baza.
Daca merge or sa mearga toate pe viteza cea mai mica(533mhz). Practic piesa mai slaba le trage pe toate in jos. Dar e posibil si sa nu mearga deloc.

2 răspunsuri:
| christianlaroka a răspuns:

Pai din moment ce placa de baza suporta nu cred ca ar fi o problema. Te poti duce la un service autorizat si ei iti vor spune exact daca e ok sau nu. Eu zic ca e ok.

| danut95 a răspuns:

Pai daca plac suporta frecventa respectica poti sa tio pui