| leuzzz a întrebat:

Buna TPU am un Pc si de vreo 2 ani sta si azi cand am vrut sa.l aprind nu mai porneste sursa. Care ar putea fi problema?

3 răspunsuri:
| Ganginicus a răspuns:

Du-te la un specialist ca poate fi orice stricat in pc [ eu am avut un Hard stricat si de asta facea pe nebunul, vreau sa zic ca poate sa fie cam orice component chiar si rami]

| flixbuster a răspuns:

Variante ieftine:
a) butonul de power nu este corect conectat la placa de baza si trebuie sa verifici firele (+ conectorul) care vin de la butonul de power in placa de baza.
b) nu e bagat (bine) in priza si il bagi bine in priza;
c) cablul nu e bagat bine in sursa si bagi cablul bine in sursa.

Varianta intermediara: cablul de alimentare din priza in sursa are probleme si iti trebuie un cablu nou.

Varianta scumpa: s-a dus sursa si trebuie sa cumperi alta.

| PainTech a răspuns:

Pai, sursa ar fi problema big grin